תזונה נכונה לטיפול באנדומטריוזיס

תזונה נכונה ואורח חיים בריא מועילים באופן כללי לבריאות שלנו אך בנוסף לכך עבור בעיות רפואיות ספציפיות – התזונה המתאימה יכולה ממש לשנות את החיים. נשים רבות הסובלות מאנדומטריוזיס מנסות טיפולים שונים אך לא יודעות שלפעמים יש דרכים פשוטות יותר לטיפול במחלה זו או לפחות להקלה על הכאבים ועל תופעות הלוואי.

על פי מחקרים שונים, תזונה נכונה מסייעת להפחתת הכאבים הנגרמים כתוצאה מאנדומטריוזיס ובעזרת תזונה נכונה נשים רבות יכולות להמשיך את אורח חייהן ללא הפרעות של כאבים או תופעות לוואי שנגרמות כתוצאה מהטיפולים. תזונה נכונה על פי הרפואה הסינית תשפר את תפקוד תאי הגוף, את המערכת החיסונית ואת האיזון ההורמונלי בנוסף ליתרונות בריאותיים נוספים וברורים מאליו.

עודף משקל ומחלות לב

טיפול באנדומטריוזיס באמצעות הרפואה הסינית

אנדומטריוזיס היא מחלה קשה הפוגעת בנשים בגיל הפוריות והיא גורמת לכאבים עזים בזמת הווסת. בנוסף לכאבים העזים מחלת האנדומטריוזיס עלולה לגרום לבעיות פוריות. בגלל הפגיעות הקשות של המחלה בגוף האישה, נשים רבות פונות למרפאות נשים המתמחות ברפואת נשים כדי לטפל ולהקל בכאבים. בין המרפאות השונות יש את המרפאות הטבעיות שדוגלות בתזונה נכונה ובשאר השיטות המקובלות ברפואה הסינית. הרופאה הסינית יעילה בהקלה על כאבי אנדומטריוזיס ואף יעילה בבעיות נוספות של בעיות נשים כמו קשיים בכניסה להריון, הקלה על כאבים ותופעות לוואי במהלך טיפולי פוריות ועוד…

שינויים תזונתיים שיכולים לעזור

ברמת העיקרון, הטיפול התזונתי מותאם לנשים שונות בהתאם לצורך. אך יש דברים שיכולים לעזור כדי שתביני את הצורך בשינויים אלו ואולי תביני מה יכול להועיל לך ומה לא. למשל, שתיה מרובה של מים חשובה מאוד לאיכות החיים באופן כללי אך גם להקלה בכאבים שונים. בנוסף לכך, תוספת סיבים תזונתיים מועילה לנשים הסובלות מאנדומטריוזיס מכיוון שהסיבים התזונתיים סופגים רעלים ממערכת העיכול ומקלים על היציאות ועל הכאבים הנלווים לכך.

מלבד מה שאתם צריכים להוסיף לתפריט שלכם, יש גם דברים שכדאי לשנות או להסיר לגמרי. מאכלים עתירים בשומן נמצאים בראש הרשימה הזו. אנחנו לא אומרים שצירך להפסיק לאכול אותם אבל אין ספק שבשביל להקל על הכאב ולשפר את איכות החיים כדאי מאוד לצמצם את המינון שלהם.

יש עוד שלל טיפים ושינויים תזונתיים שיכולים להועיל לכם להקל על כאבי אנדומטריוזיס או בעיות נשים אחרות והכל על פי הרפואה הסינית שבמקרים כאלו הולכת יד ביד עם מחקרים מדעיים רבים וההתקדמות של הרפואה הסינית והפופולריות שלה בשנים האחרונות רק מוכיחה זאת.