10 טיפים לשמירה על לב בריא

אינספור תיאוריות נכתבו על הקשר בין לב בריא לקשת רחבה של גורמים אחרים כמו הימנעות מעישון, תזונה נכונה, הקפדה על קשר זוגי בריא, הימנעות מלחצים ומתחים, פעילות גופנית ועוד. הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לשמור על לב בריא רק חשוב להתמיד בהם לאורך שנים שכן מדובר בהרגלים לחיים.

אל תעשנו!

בתור מעשנים בטח שמעתם את האמירה הזו כבר מליון פעמים, אך אם אתם לא מצליחים להפסיק לעשן – גשו לגמילה או לתכנית מיוחדת שכן עישון מסכן את בריאותכם ואת הלב שלכם. העישון מכיל חומרים המעודדים את כלי הדם להיסתם מה שמוביל להתקף לב. ככל שתפסיקו מהר יותר, הגוף יצליח לחזור למוטב ולתקן את הנזק שעבר עד עכשיו.

שימו לב למה שאתם אוכלים!

הלב שלנו זקוק לכמות גדולה של נוגדי חמצון ולכן חשוב לשלב אכילה של פירות וירקות בשלל צבעים. נוגדי החמצון מסייעים לנטרל את תנועתם של הרדיקלים החופשיים אלו גורמים לנזק ללב, לעורקים ולכל התאים בגוף. הקפידו שלא לאכול מזונות עתירים בשומן, כמה שפחות מלח וכמה שפחות שומן מהחי (לא חייבים להפוך לצמחונים או טבעונים). אכילת סיבים תסייע להפחית את רמות הכולסטרול בדם ואומגה 3 תפחית משמעותית את הסיכוי לחלות במחלות לב וכלי דם (אפשר בתוסף).

פעילות גופנית זה חובה ולא בחירה!

פעילות גופנית מכל סוג שהוא (עדיף פעילות אירובית בשילוב כוח) משפרת את סיבולת הלב ריאה, מחזקת את מערכת הנשימה ומגבירה את רמת החמצן שמגיעה לתאים בגוף.  לכן, חשוב מאוד לבחור את הפעילות הגופנית האהובה עליכם, כזו שתתמידו בה במאמץ לאורך שנים. גם גיוון וביצוע כמה סוגי פעילויות יכול לסייע בהתמדה.

בנוסף, מומלץ לבדוק גם על טיפול באנזימים, לעשות הכל כדי להפחית את המתח והלחץ מהחיים שלכם ולעקוב אחר מדדי הכולסטרול, לחץ הדם ורמות השומנים בדם.