תזונה נכונה לילדים

רובנו משקיעים את כל כולנו בחינוך ילדנו. פעמים רבות המקום בו אנו נכשלים הוא דווקא בבריאות שלהם. השאלה היא מדוע?. ילדים הם יצורים שזקוקים להגנה וביטחון באופן מהותי המשפיע על התפתחותם ולכן מטבעם הם נוטים לחקות את מה שהם רואים, במיוחד בבית.

אם אתם מרגישים שהילדים שלכם לא אוכלים בריא ומפתחים נטייה להשמנה עליכם להיעזר בבעל מקצוע העוסק בתזונת ילדים. אם ילדכם הגיע למצב של עודף משקל חשוב שתבינו שמדובר במחלה שעלולה לפגוע בבריאותו ולהשפיע על אורח החיים שלו בעתיד. השמנת יתר בכל גיל היא מפתח להיווצרות של מחלות כרוניות קשות כמו סוכרת, כולסטרול גבוה, לחץ דם גבוה, סתימות עורקים ועוד.

אז מה עושים?

חשבו מהן הפעולות אותן אתם מבצעים בבית שגורמים לילדים שלכם לא לאכול בריא ולא לשתף פעולה עם אכילת ירקות ופירות טריים, שתיית מים ואכילת אוכל מבושל ומזין. מה גורם לילדים שלכם לבחור דווקא במשקאות ממותקים, לרצות כל הזמן חטיפים מלוחים וממתקים. זכרו, מה שאתם מכניסים הביתה והדרך שאתם בעצמכם נוהגים עם האוכל בין אם זה סדר האכילה שלכם, הדברים שאתם מכניסים לפה ליד הילדים והצורה שבה אתם אוכלים משפיעה על חינוך ילדכם ומהווה צעד קריטי להמשך העתיד שלהם. בדיוק כמו שאתם מתווכים לילדכם מה אסור ומה מותר, איך להתנהג עם חברים, מראים להם מהו כבוד לזולת, מחנכים אותם לעצמאות, עליכם לחנך אותם לאורח חיים בריא ומאוזן. הורים רבים מרגישים אבודים ולכן זה הזמן לפנות לעזרה…

הנה כמה טיפים שיסייעו לטפל בבעיה או למנוע אותה מלכתחילה?

  1. הקפידו לדאוג שלילדים יש אוכל מבושל מסודר שהם אוהבים בבית.
  2. תנו להם את הזכות לבחור בין כמה אפשרויות.
  3. הכתיבו בבית סדר אכילה המשלב כללים וחוקים ברורים – אין דרך אחרת, ילדים צריכים גבולות!.
  4. רשמו את הילדים לחוג המשלב פעילות גופנית.