פעילות גופנית למה זה חשוב?

כושר גופני נמוך הוכח במחקרים ונתונים שנאספו ברחבי העולם המערבי כגורם מספר אחת לתמותה. כושר גופני נמוך מסוכן יותר מלחץ דם גבוה, מעישון, מסוכרת ואפילו מכולסטרול גבוה שלא לדבר על כך שהוא מעודד את כל התסמינים והמחלות הללו. במילים אחרות, ניתן לומר כי ככל שהכושר הגופני שלנו יהיה גבוה יותר נוכל לשפר את הסיכוי שלנו להאריך ימים, לשמור על גופנו בריא לאורך שנים ואף נחוש אנרגתיים וחיוניים הרבה יותר.

מהי פרמידת פעילות הגופנית ואיך דרך ההקפדה עליה נוכל לשמור על אורח חיים בריא ואפילו לגרום לעצמנו ולילדים שלנו לזוז קצת יותר?

  1. בסיס הפירמידה – חיו אורח חיים פעיל – מה זה אומר? זה אומר שגם אם אתם לא אצנים שמקפידים להתכונן אחת בשנה למרתון או לתחרות איש הברזל אתם יכולים להפוך את היומיום שלכם לפעיל יותר. פעולות כמו צעידה ממושכת עם הכלב, עלייה הביתה במדרגות במקום במעלית, לחנות את הרכב קצת יותר רחוק מבדרך כלל בכדי להזיז את הרגליים והגוף, לרדת כמה תחנות לפני התחנה הסופית בכדי לבצע הליכה – בקיצור, להגביר את הפעילות הגופנית היומימית שלנו בדרכים יצירתיות. ממחקרים עולה כי 10,000 צעדים ביום מסייעים להפחית בעשרות אחוזים את הסיכוי לחלות במחלות הכרוניות שתוארו קודם לכן.
  2. קצה הפירמידה – הפחתת שעות ישיבה – הפחתת שעות מסך – אורח חיים המערבי המודרני משלב המון שעות של ישיבה. קיים קשר ישיר בין שעות ישיבה ממושכות לבין הסיכוי לחלות במחלות כרוניות.
  3. אמצע הפירמידה – אימון גופני ופעילות גופנית כחלק משגרת היומיום שלנו – מטרת הפעילות הגופנית אותה אנו מתכננים ומכניסים כחלק בלתי נפרד לסדר היום שלנו. מטרתה לשפר את הנתונים הפיזיים שלנו, לחזק את הגוף, להעלות את הסיבולת ולהפחית את הסיכוי לתחלואה. בחרו פעילות גופנית שאתם מתחברים אליה. בין אם זה שחייה, ריצה, הליכה, רכיבה על אופניים, השתתפות בשיעור פעיל כמו TRX, זומבה, אירובי או ספינינג – הכל תופס – העיקר לעלות דופק, לשפר את הכושר הגופני והכי חשוב – להתמיד בזה.

פעילות גופנית חייבת להיות חלק בלתי נפרד מהיום שלנו ממש כמו שאנו אוכלים, מתקלחים או צופים בחדשות.