ניתוח שרוול קיבה – הדרך להרזיה בטוחה

מטופלים רבים ברחבי הארץ והעולם מחפשים את השיטה המהירה והבטוחה להרזיה. לאחר שניסו מגוון דיאטות ושיטות הרזיות שונות, לאחר שטעמו תוספים ומוצרים טבעיים שונים שהתוצאות שלהם מובטחות בפרסומות, הם בכל זאת בוחרים לבצע ניתוח שרוול קיבה. כי עבור מטופלים רבים הסובלים מהשמנת יתר זה הפתרון היעיל והטוב ביותר. לאחר ביצוע ניתוח שרוול קיבה הם ימצאו את עצמם סוף סוף בתהליך לו ייחלו וציפו – הרזיה משמעותית וירידה ניכרת במשקל. כיום הניתוחים הבריאטריים מוצעים ומומלצים לכל מי שסובל מהשמנה ניכרת ומשמעותית.

כיצד מתבצע הניתוח?

ניתוח שרוול קיבה מתבצע בגישה לפרוסקופית, באמצעות מספר חתכים המתבצעים בבטן מחדיר הצוות הרפואי את הציוד. בין היתר מוחדרת מצלמת וידאו שמסייעת למנתח לבצע את הפעולה הרצויה בצורה מדויקת ביותר תוך שליטה במצב. במהלך ניתוח שרוול כורתים אחוזים ניכרים מהקיבה של המטופל כולל כיפת הקיבה. התוצאה של הכריתה הזו היא כפולה, ראשית הקיבולת של הקיבה נעשית קטנה בצורה משמעותית, כך שלאחר הניתוח תכיל הקיבה כמות מזון קטנה ביותר, והמנותח לא יוכל לאכול כמות גדולה בכל ארוחה. ושנית, בכריתת כיפת הקיבה חלה ירידה משמעותית בהפרשת הורמון התיאבון. כך המטופל נמשך פחות לאוכל. שתי התוצאות הללו מסייעות למטופל להפחית במידה ניכרת ממשקלו. במקרים רבים מדובר על ירידה משמעותית של כ – 75%!! במהלך הניתוח מקבלת הקיבה צורת של שרוול, ומכאן שם הניתוח.

למי מתאים הניתוח ולמי לא?

כמו כל טיפול רפואי, יש פציינטים שהטיפול מתאים להם, ויש כאלו שהוא אינו מתאים לנתונים האישיים שלהם. בגדול ניתן לקבוע כי הניתוח מיועד למי שסובל מהשמנה תחלואתית, כזו שגוררת בעקבותיה תופעות נלוות כמו לחץ דם גבוה, סוכרת ודום נשימה בשינה. תופעות רפואיות שעלולות גם לסכן חיים. גם עבור מי שעבר ניתוח טבעת מתכווננת ולא השיג ירידה מספקת במשקלו, יכול הניתוח להיות מתאים. עבור אלו יומלץ על ידי הרופא על ביצוע הניתוח ועל השגת תוצאה רצויה בהפחתת המשקל. אך עבור מי שעבר ניתוח טבעת מסוג  SRVG הניתוח אינו מתאים. גם מי שסובל מריפלוקס קיבתי וישטי לא מועמד לניתוח זה. ככלל, יש לקבל המלצה מרופא בריאטרי מומחה בשביל להיות בטוחים ביעילות ובכדאיות הניתוח.

כיצד ישיג הניתוח תוצאות רצויות?

בשביל שהניתוח יצליח ותהיינה תוצאות משמעותיות בהפחתת משקל, על המטופל לשתף פעולה ולשנות את אורח חייו. כולל הפחתה ניכרת בכמויות המזון וכן בסוג התזונה שלו. כמו כן חובה לבצע פעילות גופנית יומיומית. רק שינוי של אורח החיים יסייע להצלחת הניתוח ולתוצאות רצויות. זה נכון לגבי ניתוח שרוול וכן לגבי כל ניתוח בריאטרי.

לאחר הניתוח

לאחר ביצוע הניתוח על המטופל להיות במעקב אצל דיאטן בריאטרי, בשביל לעקוב אחר ההחלמה והחזרה לתזונה מאוזנת ומתאימה. המעקב והעקביות של המטופל לאחר הניתוח יבטיחו תוצאות משביעות רצון והרזיה ברמה הרצויה.