מה הקשר בין כולסטרול רע למצב סיכון חיים?

אחד הנושאים המדוברים בתחום הרפואה הוא נושא הכולסטרול. כולסטרול הוא בעצם חומר המורכב ממאין טבעות המחוברות עם מימן וחמצים. יש לו מגוון של תפקידים חיוניים בגופנו, הוא אחראי על יצירת הורמונים ונחשב לחלק חיוני בתאים שלנו אך רמות גבוהות ממנו מעלות את הסיכון למגוון של מחלות לב וכלי דם ואף במצבים מסוימים, רמות גבוהות של כולסטרול יכולות לסכן את חיינו.

כיצד?

רמות גבוהות של כולסטרול רע בעצם נגרמות כתוצאה משקיעה של השומנים בדפנות העורקים שלנו. דרך העורקים עובר הדם שלנו ישירות לכל התאים והאיברים בגוף. ברגע שהשומנים שוקעים בדפנות, לאט לאט יכולות להיווצר סתימות מה שמקשה על הדם לעבור בצורה נקיה וחלקה. דבר זה יכול לגרום למה שנקרא סתימות עורקים או טרשת עורקים. בחלק המתקדם של התהליך, נוצר מצב של דלקת שיכול לגרום לחסימה בעורק ראשי.

כשהדם לא זורם כמו שצריך והעורקים נסתמים יכולים להיווצר בגוף מגוון של בעיות רפואיות ומצבים פתאומיים כמו התקף לב, שבץ מוחי ועוד. משם יכולים להיגרם עוד המון נזקים פיזיולוגיים בין אם זה הפרעות ביציבה, הפרעות בשרירי הפנים, פגיעה במערכת העצבים, פגיעה בזיכרון, הפרעות בקצב הדיבור ועוד.

ניתן להפחית את הסיכון למצבים רפואיים אלה ולמנוע עליה ברמות הכולסטרול הרע על ידי שמירה על תפריט תזונתי מאוזן ובריא, הקפדה על אכילה של ירקות, פירות ודגנים, הימנעות מאכילת מזונות מתועשים עתירים בשומנים, סוכרים וחומרים משמרים והקפדה על ביצוע פעילות גופנית מאוזנת לאורך כל השנה. אז אם אתם מתכננים להתייחס ברצינות לתזונה בריאה, רצוי לבדוק את גם את המוצרים של הרבלייף.