לידה טבעית – הסוד בפשטות

המטרה של קורס הכנה ללידה היא ברורה ופשוטה: לאפשר לבני הזוג, ובראש ובראשונה לאישה, לעבור את הלידה בצורה החלקה והקלה ביותר, ללא פחדים, ולספק את הכלים שילוו את בני הזוג והאישה בפרט, בימים הראשונים שלאחר הלידה. קורס הכנה ללידה טבעית היא שיטה שמיועדת להשיג בדיוק את המטרה הזאת, אך בשונה מטכניקות רבות אחרות, שיטת הלידה הטבעית מבוססת על תשתית מדעית עובדתית מוכחת ועל קווים מנחים שרואים את הדברים מנקודת מבטה של האישה בכל רגע ורגע בזמן הלידה.

בתנאי לידה, אם זה לא פשוט, זה לא רלוונטי וזה לא עובד

כשבוחנים את הדברים בצורה זו, האפשרות היחידה לספק לאישה את הכלים הדרושים לה כדי להפיק ערך מיישום השיטה היא לעשות את הכל פשוט – פשטות היא הסוד. זה לא ממש משנה עד כמה עקרונות שיטה מסויימת הם נכונים ופורצי דרך, וזה לא משנה עד כמה יש בהם היגיון – אם האישה אינה מסוגלת ליישם אותם ברגעי הלחץ המכריעים שאותם היא חווה כבר ימים לפני הלידה, וביתר שאת בזמן הלידה עצמה, לעקרונות אלה אין כל ערך פרקטי, ומקומם הוא בספרי התאוריה. שיטת לידה טבעית נבנתה, תוכננה ועוצבה על מנת להטמיע את הפשטות הנדרשת בכל אחד מן הכלים והטכניקות בבסיס השיטה.

לייצר את הרגיעה מתוך המתח והלחץ

אחת הבעיות המרכזיות ביישום כל כלי שיכול לסייע לאישה ברגע הלידה, היא המצב הרגשי של האישה, הפחדים שלה והמחשבות שלה. בעוד שבאופן טבעי, האישה תהיה עסוקה בעיקר במחשבה על הכאב הצפוי, בצוות הרפואי והתנהלותו במחשבות על בריאות העובר וכן הלאה, שיטת לידה טבעית מאפשרת לאישה להתנתק מכל אלה, ולהתמקד בתהליך שמתרחש בתוך גופה. התמקדות פשוטה זו בתהליך הפנימי יכולה לנטרל את הפחדים, את הלחץ ואף את הכאב. באמצעות כלים פשוטים ואינטואיטיביים של דמיון מודרך ותרגול רפטטיבי, יכולה האישה לבצע את הפעולה הפשוטה הנדרשת ממנה ברגעי הלחץ של הלידה ולייצר לעצמה את השקט הנפשי הנדרש לה להתמודדות עם החוויה.

שיטה מדעית מבוססת ומוכחת

שיטת לידה טבעית מבוססת על עקרונות מדעיים, שנלקחו מעולמות הפסיכולוגיה והפיזיולוגיה, עקרונות המשולבים זה בזה בצורה פשוטה, מתבקשת וטבעית, ועל בסיסם של עקרונות אלה נבנה ארגז מלא בכלים איתו מגיעה האישה אל הלידה, כשהיא יכולה לשלוף כל כלי בקלות רבה, בכוח המחשבה וללא מאמץ. בכלל זה, ועל מנת להפוך את ההתמודדות לכמה שיותר טבעית ואינטואיטיבית, שיטת לידה טבעית משלבת שימוש בעוגנים המאפשרים לאישה להשתמש בתחושות השליליות שעולות אצלה באופן טבעי, כדי לעורר תהליכי רגיעה שנלמדו במסגרת הקורס, מבלי שעליה לזכור אותם, לחשוב עליהם או לתכנן אותם. שיטת לידה טבעית מציעה שורה ארוכה של יתרונות על פני טכניקות אחרות בעולם קורסי ההכנה ללידה, אך אחד היתרונות המשמעותיים ביותר שמציעה השיטה, הוא יתרון הפשטות ויכולת היישום בזמן אמת.