חשיבות משקל הגוף ללב בריא

הלב שלנו הוא האיבר שמשפיע יותר מכל על איכות חיינו ועל הבריאות שלנו. אי שמירה על בריאות הלב מסכנת חיים, מחקרים מראים קשר ישיר בין השמנת יתר לבין החשיפה הגבוהה למחלות לב וכלי דם. במאמר הבא נסביר על התהליכים המתרחשים בלב וכיצד משקל גוף תקין בהתאם לגובה, מגדר ומצב בריאותי תורמים לחיים בריאים ומונעים היווצרות של התקף לב.

תהליך טרשתי בגוף מתחיל כאשר חלקיקי הכולסטרול נעים מהכבד אל האיברים בגוף דרך מחזור הדם. כאשר רמות הכולסטרול הרע בדם גבוהות, הדבר גורם לשקיעת השומנים בין התאים שתפקידם לרפד את כלי הדם. אותם חלקיקי כולסטרול מצטברים למשקעים מה שעלול לגרום לחוסר איזון במערכת החיסונית כתוצאה מנזק דלקתי שנוצר. כך נוצר פלאק טרשתי. פלאק זה משפיע על קוטר כלי הדם, תהליך הפוגע בזרימת הדם, יוצר קרישי דם וגורם לעומס על הלב.

ככל שהפלאק גדל נוצרת סתימה של חלל העורק ו/או שנוצר גם קריש דם החוסם את כלי הדם לחלוטין וגורם להתקף לב מסכן חיים. השמנת יתר בין השאר מובילה גם לעלייה בלחץ הדם זאת משום שהלב נמצא במצוקה וזקוק לכמויות דם גדולות יתר. הדם גורם לקצב הלב לעלות מה שמעלה את הסיכוי לטרשת עורקים. בנוסף, חוסר בפעילות גופנית המקבילות לאותן רמות גבוהות של כולסטרול אשר עודד את ההדרדרות במצב הרפואי מלכתחילה מעלות גם כן את הסיכוי למחלות לב.

שמרו על לב בריא המתפקד באופטימליות לאורך שנים –  בצעו פעילו גופנית, הקפידו לאכול אוכל מאוזן נטול שומנים וסוכרים, בצעו בדיקות דם אחת לחצי שנה וכך תוכלו להנות מאורח חיים בריא, איכות חיים ולהאריך חיים.