בניית סיבולת לב ריאה

כל ילד יודע שסיבולת לב ריאה טובה חשובה מאד לבריאות הגוף ובעיקר הלב, סיבולת לב ריאה טובה תגדיל את כמות החמצן שנקלט מהאוויר ותעביר אותו הלאה לכל לכל האיברים והתאים בגוף שצרכים את אספקת החמצן הזו, תשפר את פליטת הפסולת של הגוף, תגרום להנמכת דופק הלב גם במצב מנוחה, תגרום לירידה בלחץ הדם ותשפר את רמת הכולסטרול הטוב בדם.

מחקרים הוכיחו חד משמעית כי אנשים בעלי סיבולת לב ריאה גבוה סובלים פחות ממחלות לב מאשר אנשים עם סיבולת לב ריאה פחותה.

אז איך בונים סיבולת לב ריאה?

אם עד כה הספורט הכי משמעותי שעשיתם זה ללכת למקרר כדי לנשנש משהו אז את הליך שיפור סיבולת הלב ריאה תצטרכו לעשות בהדרגה מבוקרת והתייעצות עם רופא וליווי של בעל מקצוע, כי כניסה מהירה לכושר, בצורה לא מבוקרת ובלי בדיקות מקיפות הקודמות להליך יכולה להוביל אתכם ישר לטיפול נמרץ, היזהרו!

בכל זאת איך בונים סיבולת לב ריאה?

בגדול התשובה היא: בצורה מדורגת! כלומר מחר בבוקר אתם לא יוצאים לריצה של 7 קילומטר בקצב של 5 דקות לקילומטר, אלא מחר בבוקר אתם יוצאים להליכה 2-3 קילומטרים משולבת עם ריצה, לכו במשך 10 דקות ואז שלבו ריצה קלה ואיטית של חמש דקות (אם אתם מרגישים שחמש דקות זה יותר מידי רוצו עד שתרגישו את שאתם צריכים לחזור להליכה) במשך שבועיים הקפידו לבצע לפחות 6 פעמים את התרגול.

שלב הבא הגדילו את משך הריצה ושוב שבועיים, קל לכם? יופי עברו לריצה איטית לכל המרחק, קל לכם? יופי הגבירו את הקצב וכך הלאה….

חשוב לבנות את הסיבולת לב ריאה בצורה הדרגתית לא בום ביום בהיר.