אורתופד לכאבי ברכיים

ככל שהשנים חולפות, ההליכה על הרגליים הופכת לכבדה יותר. אתם תוהים מה כדאי לכם לעשות שעוד לא עשיתם או ניסיתם בכדי לטפל בבעיית הברכיים שהולכת ומחמירה בחלוף השנים– אתם מתלבטים האם כדאי לפנות לטיפול מקצועי שישפר לכם את הבעיה, או שמא לבחור ברופא מומחה שיעריך את הנזק ויפנה אתכם לטיפול המתאים? אל דאגה, הגעתם למקום הנכון.

הטיפול המתאים

פניתם לרופא מומחה, הוא הציע לכם טיפול מסוים אבל אתם עדיין לא בטוחים לגבי סוג הטיפול שקיבלתם. האם זה הטיפול שיעלים את הנזק או שמא טיפול אחר יכול להיות מוצלח יותר? רופא מומחה לרוב יציע לכם ללכת לאורטופד מומחה ברכיים, רופא זה מתמחה בבעיות ברכיים, ידע לגעת בדיוק במקומות הכואבים ולאבחן את הבעיה לעומק. גם אם נדמה לכם שהבדיקה היא פשוטה מידיי, רופא שמתמחה באורתופדיה יידע להפנות אתכם לאחר הבדיקה לבדיקות נוספות בכדי לאבחן את הבעיה.

למה אורתופד?

הרבה אנשים שסובלים מבעיות ברכיים, מגיעים לראשונה לרופא המשפחה ומקבלים כדורים משככי כאבים או זריקות מסוימות שמקלות על הכאב לטווח הקצר. לאורך זמן, מחמירה בעיית השחיקה אצל אנשים אלו אשר פעמים רבות ממשיכים לטפל בכאבים אך לא בשורש הבעיה עד הגעה לכדי נזק בלתי הפיך. בכדי להימנע ממצב זה נמליץ כי אחרי שהגעתם בפעם הראשונה עם בעיית הברכיים אל הרופא והלנתם על הבעיה הספציפית, דרשו שיפנה אתכם  לאורטופד מומחה ברכיים, אשר יוכל למנוע מכם את כאבי הברכיים לתמיד.

כלים רפואיים אורתופדיים

לאורטופד שמתמחה בכאבי ברכיים שונים, יש מגוון כלים לטיפול במצבים אורתופדיים קשים וקלים. יתכן כי  ימליץ לכם לפנות לפיזיותרפיה או אף לבצע מספר תרגילים גופניים שונים בבית ולאחר מכן לשלב פעילות גופנית בחדר הכושר שתחזק לכם את שרירי הברכיים ותוביל להשלמת התהליך השיקומי. אם אינכם חובבים מכשירי כוח ואירובי בחדר הכושר, אופציה נהדרת נוספת היא ביצוע סדרת בריכות. מדובר בפעילות שיכולה לשפר את איכות החיים שלכם מהקצה אל הקצה, להוריד את העומס המאסיבי שקיים לכם על הברכיים ולהקל על הכאב בצורה משמעותית מכפי שחשבתם.

אחרי הטיפול, השיקום

שיקום ברכיים אורך זמן ולכן יש להיוועץ עם הרופא המטפל לכל אורך השיקום. כמו כן,  לאורך תקופה דיי ארוכה אתם תצטרכו לעבוד על אזורי הכאב עם הצוות המשקם עד שתגיעו לשלב שבו הכאב יפחת. מכאן, במידה ועברתם סדרת טיפולים והכאב ממשיך להציק, כדאי שתחזרו שוב לרופא המומחה ותלינו על אי שיפור הבעיה. יכול להיות במקרים אלה, שהלנתם על כאב במקום מסוים, כשבפועל הכאב הוא במקום אחר. שימו לב וזכרו – רופא מומחה ימליץ לכם לשלב עם הטיפול האורתופדי גם פעילות גופנית, במידה ותחליטו לוותר על השלב הזה, יכול להיות שלא תצליחו לשפר את הכאבים. הקשיבו למומחים ותחזרו לחיים בריאים יותר.

עוד אתרים שיעניינו אותך:
יורם קראוס – מטפס הרים
יורם קראוס
יורם קראוס – כתבה